День самоврядування в школі

2020-12-10

Досвід багатьох років доводить, що учнівське самоврядування – це самостійне вирішення різноманітних питань; виконання, проведення, планування цікавих заходів.

Головне завдання школи – підтримати учнівську молодь у її неординарному мисленні, нестандартному підході у втіленні ідей. Тож не дивно. Що 10 грудня 2020 року в школі пройшов день самоврядування. На один день до роботи став новий педагогічний колектив: 85 учнів 3-11 класів виконували обов’язки адміністрації школи, класних керівників, учителів-предметників.

Оскільки частина класних колективів розпочинає навчання з другого уроку, була змога зустрітися на першому уроці для проведення психологічного хабу «Ми різні – ми рівні». Учасники потрапили в атмосферу взаємоповаги та рівності. Учителі та учні разом створювали проєкти, не помічаючи різниці у віці; обговорювали спільне та відмінне у характерах і поведінці після створення неповторного Я-образу. У результаті всі отримали заряд позитиву й розійшлися по уроках.

Слід зазначити, що учасники самоврядування підготували та провели 45 уроків – різнопланових, інтегрованих, із застосуванням ІТ-технологій.

Учениці 7-А класу Рябоконь Валентина та Безпаленко Тетяна відчули себе вчителями 3-А класу. Вони пригадали тепло, щирість та професіоналізм свого першого вчителя – Степанової Ольги Вікторівни та спробували на один день стати наставником у її діток. Молодші школярі були щасливі, адже їхні нові вчителі підготували для читання казку про Святого Миколая, показали мультик, створили разом з дітками новорічну композицію та кросворд, співали, а головне – здобули нові знання та емоції.

Можливо, у цей день у школі було трохи гамірно, адже діти відмічали відсутніх, стежили за дотриманням санітарно-гігієнічних норм у навчальних приміщеннях, проводили музичні руханки, навчали вчителів працювати з новими інформаційними технологіями.

Організатори дня самоврядування на Google провели анкетування, результати якого продемонстрували:

- 78% учнів упоралися з роллю, яку виконували;

- серед якостей, яких бракує вчителям, діти відзначили недостатнє використання на уроках ІКТ, толерантного ставлення до учнів, а також бажання стати сучасними.

Діти прагнуть змінювати рідну школу на краще: закінчити оформлення фасаду школи, обладнати її новими меблями, запровадити мультипрофільне харчування, провести інтернет у всі навчальні приміщення.

Попередня Лютий 2021 Наступна