• Ви знаходитесь тут:

Театральний фестиваль запалює вогні

2020-02-26

24.02.2020 року у школі І-ІІІ ступенів №206 імені Леся Курбаса на початку Курбасівського тижня засяяли вогні шкільної театральної рампи: розпочався традиційний театральний фестиваль, який так і названо: «У світі театральної рампи».

Право відкрити його було надано найдосвідченішим учням випускних 11-А та 11-Б класів. І традиційно для постановки на сцені старшокласники готували інсценізацію твору М. Куліша «Мина Мазайло».

До театрального виступу обидва класи готували дуже серйозно: відчувалися і знання твору, і розуміння головної ідеї, і глибоке проникнення в художній образ.

Особливою знахідкою вистави став Шуляк Дмитро, який просто талановито зіграв роль тьоті Моті, і став узірцем художнього перевтілення: не тільки одяг, але і голос, і міміка, і хода – усе вдалося Дмитрові блискуче. Не випадково він здобув нагороду за художнє перевтілення.

Наступними на шкільній сцені з’явилися десятикласники, і зал поринув у дивовижну феєрію Лесі Українки «Лісова пісня».

… Старезний ліс на Волині. Болітце. Лісові нетрі. Неймовірна мелодія весняного лісу. І перша зустріч з Мавкою…

Так креативно розпочали свій виступ учні 10-Б класу. Зеленокоса красуня Мавка уперше почула голос Лукашевої сопілки, вперше побачила людського хлопця і… закохалася. Дивні чари лісу розбурхали почуття юних героїв, спалахнули вогнем.

Прекрасно зіграв роль Лукаша учень 10-Б класу Власенко Орест – просто типовий волинський легінь. Яскравою, уквітчаною, палкою була і Мавка, яку зіграла Трохименко Евеліна. Уривок з вистави здивував оригінальним оформленням, тонкою мелодійністю супроводу.

Продовженням виступу учнів стала інсценізація наступної дії драми учнями 10-А класу. Це вже була пора стиглого літа, коли дозріло кохання Лукаша і Мавки, проте воно не витримало тиску бездуховно-корисливого оточення Лукашевої матері та Килини.

Не можна залишитися байдужим до самої гри юних акторів. Як тонко і трепетно передала душевний стан своєї героїні Олександра Гора! Її Мавка лірична, натхненна, вірна, що цінує духовне багатство Лукашевого скарбу. Вона щиро вболіває, що її обранець «не може дорівнятися своїм життям до себе – до Любини». Зіштовхнувшись зі зрадою, вона згоджується назавжди полишити цей світ і здатися на одвічну темряву Того, що в скалі сидить.

Однак треба відзначити, крім головних, ще і другорядні постаті спектакля. Як справжня актриса, дуже яскраво виступили Шмай Валерія у ролі Лукашевої матері, Кеда Аріна у ролі Килини.

Багато нагород вибороли обидва класні театральні колективи, проте найголовніше – вони залишили чудові враження від безсмертної в прекрасної Лесиної «Лісової пісні».

Але театральний фестиваль триває, і безумовно, що ми відкриємо ще безліч акторських та режисерських зірок.

Попередня Липень 2020 Наступна