Крізь призму математики

2019-12-05

Життя школярства завжди цікаве. От, скажімо, з 25 листопада у школі І-ІІІ ступенів № 206 імені Леся Курбаса розпочався Тиждень фізико-математичних наук.

Зранку з великого стенду мудра сова вітала школярів, знайомила із заходами предметного тижня. І цього ж дня першими відкрили завісу математичного дійства учні 6-х та 7-х класів разом зі своїми учителями Кононенко Л. В. та Пендюр О. І. Яких тільки конкурсів тут не було! Почали з надзвичайних телевізійних новин – і про кримінальні математичні новини, і цікаву математику, і про факти навиворіт. Словом, цариця наук зуміла показати себе гідно в усій своїй величі. Безліч дивовижних математичних явищ, завдань на кмітливість, цікаві репортажі, калейдоскоп прислів’їв з числами і навіть астрологічний прогноз 2020 – рік Щура. Усе вдалося, усім було дуже цікаво, усі збагатилися новими знаннями.

Наступного тижня урок-гру провели учні 8-х класів. Учитель інформатики Ващенко Н. В. запропонувала своїм учням урок під назвою «Показуха». Проте це не та показуха, де все фальшиве і несправжнє – у своїй «Показусі» восьмикласники показали свої справжні досягнення і уміння: конкурси «Бліц», «Лови на помилку», «Зашифруй мелодію».

Капітани команд гідно захищали честь юних знавців інформатики – відповіли на 50 питань! Але не обійшлося без сюрпризів: виявляється, на учасників чекав детектор брехні, який перевіряв правильність відповідей на питання.

А ще конкурси «Ребуси», реклама «Якщо ви не знаєте, тоді ми йдемо до вас».

Змагання з інформатики було дуже цікавим і веселим, попри високий рівень складності.

Надзвичайно цікаве відкриття Тижня фізико-математичних наук підготували учні двох паралелей – 6-х та 7-х класів: це був випуск ТСН з розділами «Факти про математику», «Хроніка подій», «Головоломки», «Шлюбний контракт», «Кримінальні математичні новини», «Факти навиворіт». Безліч цікавого і потрібного дізналися учні на святі. Ну, наприклад, чому на Тайвані немає ні будинків № 4, ані четвертих поверхів у будівлях. А як вправно треба було рахувати, бути спостережливим і навіть прислів’я знати з математичними значеннями, наприклад «Одне літо краще, ніж сто зим» або «Краще на п’ять хвилин раніше, ніж на одну пізніше».

А от одинадцятикласники провели цікавий математичний герць – «Хто зверху?», намагаючись з’ясувати, хто ж здолає першим висоту математичного піку.

Почали з яскравого представлення кожного члена команд, не скупилися з епітетами, неначе справжні лірики. Ведучі – Ліза Кучеренко та Володя Чередник розпочали гру. Чого тільки не вигадали у цих змаганнях: і слова з літер складали, і приймали на віру різні цікаві твердження «Вірю – не вірю», і визначали «Хто я?», і цікавий конкурс «Бліц» провели, де були дуже цікаві запитання для кмітливих, і пісні з математичним підтекстом демонстрували пантомімою, а команда відгадувала пісню. Фіналом конкурсу стала гра «Показуха» - за 1 хвилину «показати» названий математичний термін, яких для кожної команди було по 5.

У підсумку, хоч за кількістю балів переважив результат команди дівчат, проте насправді перемогла наука математика, якої навчає одинадцятикласників Зайцева Н. В.

Зовсім по-іншому підійшли до свята математики учні 5-х класів зі своєю вчителькою Куликовською Т. В. Вони провели математичний квест «У пошуках скарбів». Кожен клас мав маршрутний лист із завданням у кожному пункті. Пункти розміщувалися у всьому приміщенні школи, і упродовж 1 години, кожна з команд пройшла маршрут «Математичне лото» – «Сувенір із закордону» – «Реставратор» – «Штурм вершини» – «Шифрувальник» – «Танграмія» – «Склади число» – «Патріот». Завершальний пункт для всіх команд – «Цариця наук».

Довелося п’ятикласникам і пазли з прикладами складати, і обчислювати вартість сувенірів з-за кордону, переводячи ціну у закордонній валюті у ціну в гривнях. І «реставрувати» деформовані математичні терміни, і зійти на вершину кросворду, і дешифрувати вислів Галілео Галілея, і попрацювати з танграмією, і порахувати голосні літери у повному тексті Гімну України, і цікаве доведення про час навчання у школі упродовж року: виявляється, що заняття тривають… лише 5 днів! Цікаво!

П’тикласники впоралися із завданнями квесту, а вся школа уболівала за них. Перемога дісталася 5-В класу.

У 9-х класах пройшов «Морський бій» - інтелектуальна гра з інформатики, підготовлена вчителем Кобою Ж. В.

Шляхом влучних пострілів – відповідей на запитання або виконання завдань учасники команд мають потрапити у цілі-кораблі з 4, 3, 2, 1 палубами, човни, міни, буйки… Ох як не просто влучити у ціль – багато треба знати і вміти з інформатики. Але який же цікавий вийшов бій! Команди змагалися на рівних, проте перемога дісталася 9-Б класу.

Свій інтелектуальний марафон «Фізика скрізь і всюди» підготувала вчитель фізики Кравченко О. В. зі своїми учнями 10-х класів. Ігрове табло марафону містило 8 секторів, де фізика пов’язана з літературою, екологією, медициною, космосом. Кулінарією, автотранспортом тощо. Дуже потрібні практичні запитання розглядали юні фізики. Переможцями вийшла команда 10-Б класу.

Тиждень фізико-математичних наук проминув швидко, проте залишив безліч яскравих вражень та потрібних знань, а школярі виявили актуальні компетентності та непідробний інтерес до них.