• Ви знаходитесь тут:

Удосконалення і зростання без вихідних

2019-02-08

08 лютого 2019 року у школі І-ІІІ ступенів № 206 імені Леся Курбаса було проведено психологічний тренінг для педагогів «Психологічна компетентність як умова розвитку педагогічної культури вчителя».

Практичний психолог школи Чернецька К.В. запропонувала педагогам декілька креативних вправ: «Портрет учителя», тестування з зазначеної теми. Ніби підтекстом до завдань була мета побачити постать умотивованого вчителя, який має свободу творчості й розвивається професійно – саме це є одним з ключових пріоритетів учителя НУШ.

Усі види практичної діяльності учасників тренінгу спрямовані на релаксацію учителя, підвищення психолого – педагогічної компетентності шляхом ефективної групової взаємодії.

Дуже креативними були портрети вчителя, створені у творчих групах, що формувалися за фаховою спеціалізацією. Свої знахідки кожна група оформила портретним малюнком, який потім захищала, аргументуючи свій вибір, своє бачення сучасного педагога. Серед «портретів» можна було побачити і поганого учителя очима учнів, і цілий набір пазлів з різними якостями учителів, з якого кожен учень обирає потрібне для себе: досвід, уміння спілкуватися, розум, сучасний вигляд, зовнішню красу тощо. Не без посмішки можна було розглянути і картинки, де зображено було умови релаксації для учителя: природа, спокійне море, золотий вечірній обрій, плескіт води.

Практичне завдання сприяло налагодженню творчих контактів, а вільна форма тренінгу забезпечила творче спілкування.

Отже, учитель навчається постійно, адже немає межі удосконаленню, немає вихідних у професійному зростанні педагогів.