• Ви знаходитесь тут:

День самоврядування – це школа набуття досвіду

2018-12-11

06 грудня 2018 року у школі І-ІІІ ступенів № 206 імені Леся Курбаса пройшов традиційний День самоврядування. Його тема: створення зон комфорту у закладі освіти. За задумом організаторів, учні-старшокласники мали провести цілий шкільний день на усіх ключових ділянках-виконувати обов’язки і директора, і його заступників, і учителів та вихователів. Весь необхідний обсяг роботи - нарада учителів, проведення уроків, контроль за роботою учителів та станом харчування у шкільній їдальні та багато іншого – усе здійснювали учні. Цілком відповідально, по – справжньому виконували свої обов’язки президент школи Наталія Кравчук (директор закладу), М. Кирієвська та Є. Кучеренко, О. Савченко (заступники директора).

Цікаві уроки проводили Данило Жоров (історія), Марина Остапенко та Єгор Кучерявенко (математика), Дмитро Гуцаленко та Микита Онищук (фізична культура), Ігор Марченко та Вероніка Сичинська (біологія).

Цього дня за планом роботи була проведена військово-патріотична гра «Мобілізація», підготовлена учнями 11-х класів (Онищук М.). Ця гра, виявила спритність, кмітливість та спортивні уміння майбутніх захисників Батьківщини і присвячена була Дню Збройних сил України.

Завершенням цього незвичайного дня став брифінг, у якому взяли участь адміністрація школи, батьки і учні, які були у ролі учителів та батьків учнів. Розмова була відверта, а тому визначились проблемні точки роботи: їдальня, її «пахощі» по всій школі, відсутність медичної сестри, психологічна напруженість між учителями та учнями в окремих класних колективах.

Шкільний день, проведений учнями – вчителями, дав можливість старшокласникам побачити, яка непроста робота педагога, як важко буває забезпечити ту саму зону комфорту в окремих класних колективах чи вирішити начальне питання з управлінням освіти. Про те нашій юній зміні це вдалося.

На жаль, зовсім небагато батьків приєдналося до проведення Дня самоврядування.

Проте очевидно й те, що цей захід готує учнів до життя, розвиває їх компетентності у багатьох галузях. Такий День самоврядування було проведено і в управління освіти Святошинського району, і у ролі начальника управління була учениця 11 – Б класу нашої школи, президент районної асоціації «Старшокласник» Яна Шевченко.

Наступного дня в управлінні освіти відбулася велика рада, на якій було підбито підсумки самоврядування у районі. І управлінці, і 10 закладів освіти презентували свої кращі доробки. За словами Яни Шевченко, захід «У Зоні комфорту» проводився у новому форматі: у кожні школі треба було виявити проблемні питання та знайти їх вирішення на шкільному чи районному рівні.

Захід став корисним і керівникам, і дітям, які у активній діяльності зростають, стають успішними. День самоврядування – це школа набуття досвіду, шлях до компетентності. Діти вчаться жити у нас, дорослих. У цьому не можна не радіти.