• Ви знаходитесь тут:

Через інтеграцію – до компетентності

2018-12-10

Процес творення освітнього процесу – невпинний, і педагогічний колектив школи І-ІІІ ступенів №206 імені Леся Курбаса ось уже третій рік долучається до пошуку нового і ефективного.

З метою реалізації Концепції нової української школи з 05 листопада по 07 грудня 2018 року у школі був проведений освітній мегаполіс «Наш бренд – педмайстерність і талант» із спрямуванням на інтегровані уроки та уроки з використанням проектної, командної, групової діяльності здобувачів освіти. У ході підготовки мегаполісу учителі школи створили банк тематики інтегрованих та бінарних уроків з усіх предметів.

Освітній мегаполіс охопив 36 інтегрованих уроків, у яких було поєднано різні предмети. Таке комбінування на перший погляд дивувало: як, наприклад, простежити внутрішній зв’язок між зовсім, здавалося, різними предметами: англійська мова і трудове навчання, українська мова і природознавство, математика та людина і світ? Однак практика довела, що інтеграція не тільки можлива, але й дуже ефективна: саме взаємопроникнення різних ракурсів допомагає формуванню і розвитку сучасного творчого освітнього середовища, сприяє підвищенню компетентності здобувачів освіти, їх цілісному уявленню про світ, збагачує їх досвідом зв’язку із життям.

Логічним завершенням освітнього мегаполісу «Наш бренд – педмайстерність і талант» стало проведення методичних лайфхаків «Інтегроване навчання – вимога Нової української школи» для учителів району. Уроки, проведені учителями Петренко С.М. та Вихрович О.Є., залишили велике враження і змістом, і незвичним поєднанням предметів, і рівнем компетентностей, продемонстрованих учнями 3-4 класів.

Підсумки проведення освітнього мегаполісу будуть підбиті на засіданнях методичних об’єднань у січні 2019 року, проте уже зрозуміло, що педагогічний колектив у цілому збагатив методичний арсенал кожного вчителя, підвищив ефективність процесу навчання, забезпечуючи рівень компетентностей здобувачів освіти у освітньому просторі.