• Ви знаходитесь тут:

Нескінченними шляхами великого Леся Курбаса

2018-10-30

Традиційно, ось уже четвертий рік учні школи І-ІІІ ступенів №206 столиці на осінні та весняні канікули вирушають у екскурсії по місцях, пов’язаних з іменем Леся Курбаса, його театральною діяльністю. Адже школа названа ім’ям цього видатного діяча української культури.

От і 26 жовтня учні 5-11 класів вирушили у подорож на Волинь, а на ранок 27 жовтня їх зустрічав Ковель. Місця, пов’язані з іменем безсмертної Леся Українки, відкривали свої скарби юним киянам.

У Ковелі учні побували біля пам’ятника Тарасу Шевченку – найвищого в Україні. На бронзовому рушнику вигаптований національний візерунок: «Кобзареве слово – вічне».

Неповторне враження залишило і перебування у літературно-меморіальному музеї-садибі Лесі Українки у с. Колодяжному. Саме тут минули дитячі та юнацькі роки поетеси, саме тут, на берегах озера Нечимне, народилася мрія написати твори про красу Волинських лісів, про народні легенди, казки, перекази. І через багато літ світ побачив неперевершену «Лісову пісню» - пісню любові, вірності, благородних поривань, п’єсу «У пущі», пізніше поставлену на сцені Молодого театру Лесем Курбасом.

Того ж дня учні відвідали древній Луцьк. Старовинний замок Любарта був зустріччю з сивим середньовіччям. А ввечері Луцьк запросив гостей до Волинського академічного обласного музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка на виставу «Циліндр». Кожного разу у кожному місті учні школи відвідують театр і зустрічаються з театральним колективом. Так і цього вечора після вистави відбулася цікава зустріч з театрально трупою, а щира розмова з акторами особливо припала до душі юним київським артистам – учасникам шкільного театру-студії «Березіль».

Другого дня столичні екскурсанти побували на місцях історичних – у Національному історико-меморіальному заповіднику «Поле Берестецької битви» («Козацькі могили») у с. Пляшева Рівненської області. Історичне Берестечко постало перед учнями, і ніби ожили події понад 350-літньої давнини, де поряд постали козацька звитяга і зрада. Діти відвідали Михайлівську церкву, де, як свідчать перекази, бували Б.Хмельницький, І.Богун та інші лицарі Козацької доби, церкву св. Георгія, у нижньому ярусі якої покоїться саркофаг з останками козаків, полеглих під Берестечком.

Ще одна старовинна пам’ятка далеких княжих часів зачарувала гостей у м. Володимир-Волинському – Святогірський Успенський Зимненський монастир, закладений київським князем Володимиром у 1001 році у с. Зимне.

Кожен куточок Волині, де побували київські школярі, дихав величчю нашої історії, культури. Це яскраві сторінки долі України, тому екскурсія на Волинь залишила неповторні враження, що підкреслила директор школи Лаговська Світлана Валеріївна, яка завжди поряд зі своїми вихованцями у мандрівках по рідному краю.

Попередня Липень 2020 Наступна