Тиждень математики

2017-11-24

Тиждень математики розпочався. Уранці, 20 листопада 2017 року, на одному із стендів школи І-ІІІ ступенів № 206 імені Леся Курбаса з’явився незвичайний вітрильник. Тримачтовий, з білими напнутими вітрилами, по синіх хвилях моря-океану точних наук, він обіцяв усім бажаючим цікаву подорож: корабель розпочав плавання саме у Тиждень математики. Вітрильник такий красивий, і не можна не сказати, що створили це оригінальне об’ємне панно учителі Н.В.Ващенко та О.В.Кравченко.

Перша зупинка – інтелектуальний марафон «Фізика скрізь і всюди» між учнями 10-11 класів. Три команди-учасниці змагалися в ігрових секторах «Література і фізика», «Фізика та екологія», «Фізика і медицина», «Космос», «Кулінарія» тощо. Їх чекав і непередбачуваний конкурс – «Кіт у мішку».

А журі мало терези для зважування сил команд, рахівницю для підрахунків, збільшуване скло, аби побачити позитивні якості команд і чорні окуляри, щоб не помічати чогось недоречного.

Напружено і цікаво йшло змагання: були і медики, і літератори, і знавці космосу, і майстри-кулінари а закінчився марафон з такими результатами:

І місце – 11-А клас (капітан Мандрика Даніїл)

ІІ місце – 10-А клас (капітан Нудченко Владислав)

ІІІ місце – 10-Б клас (капітан Тарасов Дмитро)

Наступного дня – 22 листопада учні 8-х класів стали учасниками марафону з інформатики: дуже обмежені часом, команди класів мали відповісти на 10 питань конкурсу «Ну, постривай!», а у «Загадкових роздумах» знайти розв’язок кожної з шести задач за 15 секунд. Оце темп! Далі вони і тексти розшифровували, і визначали спосіб кодування текстів. У конкурсі «Словесна математика» взагалі завдання було складним: треба було відгадати слово-доданок, щоб отримати слово-суму. І найкраще впоралися з цим завданням команда 8-А класу, здобувши аж 4 бали.

Результативно працювали восьмикласники і у конкурсі «Тетріс», і «Морський бій» провели. Остаточні результати журі оголосили так:

8-А клас – 54 б. (І місце)

8-Б клас – 49 б. (ІІІ місце)

8-В клас – 50 б. (ІІ місце)

Залишилася задоволеною своїми учнями і вчитель інформатики Ващенко Н.В.

Для учнів 9-х класів математичний шоу-ринг «Ах, математика» підготувала і провела учитель математики Зайцева Н.В. тут чарівний світ математики – світ точності, довершеності і логіки – зустрів команди 9-х класів різноманітними завданнями: учасники змагання виявили знання теоретичних основ, розв’язували анаграми, де слова були пов’язані з математикою, змагалися на відшуковування термінів, співали пісні, де є числа, розміщали визначних математиків у хронологічному порядку дат народження. Також висловлювали власну точку зору щодо ролі математики у нашому житті. Уявіть, як багато треба знати, щоб перемогти у такому турнірі! І всі три класи отримали однакову кількість балів – по 44.

23 листопада до математичного бою готувалися учні 6-х класів: разом із своєю вчителькою Кононенко Л.В. вони провели брейн-ринг «Математичний калейдоскоп». І дійсно – калейдоскоп! Змагання на асоціативне відчуття – провели! Дивний сувій – розгорнули! Історичні постаті – пізнали! У картинній галереї – побували! Уболівальники і капітани участь у змаганні взяли!

У підсумку місця у брейн-рингу посіли:

І місце – 6-В клас (29 балів)

ІІ місце – 6-Б клас (28 балів)

ІІІ місце – 6-А клас (25 балів).

Попереду ще останній день змагання, і у цей день нас також чекає безліч цікавого.

24 листопада 2017 року став завершенням Тижня математики.

І завершили предметний тиждень учні 5-х класів та учні 7-х класів.

П'ятикласники стали учасниками змагання юних математиків і разом зі своєю учителькою Пендюр О.І. продемонстрували і красу математики, і власні знання, і творчі здібності до цього предмета.

Математичний бліц-турнір виявляв теоретичні засади предмета: по 10 питань для кожної команди. А далі – кросворд, «зашифровані слова», малювання геометричними фігурами, складання чисел з даних цифр.

Дуже непростими були завдання для капітанів команд, але на те вони і капітани, щоб уміти і знати найбільше. Тому із завданнями вони цілком упоралися.

Юні математики з п'ятих класів знаходили пари слів за номерами. А ще розв'язували цікаві задачки на логічне мислення.

Кажуть, що між математикою і літературою – багато спільного. Це доводили учасники змагання у домашньому завданні: вони читали вірші на математичні теми.

Час минув швидко, і журі підбило підсумки:

І місце – 5-А клас «Математичні зірки»

ІІ місце – 5-Б клас «Смайлики»

ІІІ місце – 5-В клас «Люди Х».

І нарешті останньою крапкою стала інтелектуально-розважальна гра «Подорож по країнах», у яку запросила учнів 7-х класів учитель інформатики Коба Ж.В. Епіграфом прозвучали слова Сенеки: «Якщо людина не знає, до якої пристані вона прямує, для неї жоден вітер не буде попутним.

Незнана земля Країни Інформатики розпочалася з острова Розминка, мешканці якого попросили допомоги, щоб розібратися з багатьма поняттями з інформатики. І семикласники в усьому дали раду: усі 12 питань з'ясували.

На острові Словесному у комбінації літер треба було знайти заховані слова-терміни з інформатики.

Побували учні і на «Лицарському турнірі» капітанів, за допомогою пантоміми показували стан комп'ютера, щоб команда вгадала: зависання, мишка, копіювання тощо. Складні стежки приводили семикласників і на острів «Інформатікус» і на острови «Ерудит», «Загадковий». Була робота і уболівальникам. Швидко промайнув час, гра закінчилася, проте багато нового дізналися учні 7-х класів. А перемога обрала учасників так:

І місце – 7-В клас – 33 бали

ІІ місце – 7-А клас – 29 балів

ІІІ місце – 7-Б клас – 25 балів.

…А красень-вітрильник, який здійснив подорож по морях-океанах математики, пришвартувався у бухті «Перемога» і чекатиме нової подорожі.

Попередня Вересень 2021 Наступна