Серця у вишиванках

2017-11-09

Відзначення Дня української писемності та мови 09 листопада 2017 року у школі І-ІІІ ступенів № 206 імені Леся Курбаса не обмежилося написанням Всеукраїнського диктанту.

На свято до учнів школи завітали гості: Романенко Ірина Олексіївна, Ільюк О.Є., директор науково-методичного центру управління освіти, директори шкіл №197 Куца С.В., №253 Пізняхівська І.С., ліцею «Еко» №198 Недбайло О.Б., учителі української мови та літератури району.

У вестибюлі школи дуже цікаво відбувся флешмоб кольорових долоньок – усі, хто взяв у ньому участь, наклеювали жовто-сині долоньки на величезне пано з написом «Я ♥ рідну мову». Це було весело і дарувало усім піднесений настрій.

У актовій залі розпочалося творення дерева роду шкільної сім’ї. Першими виступили учасники шкільного хору з піснею про рідну мову. Мова – це ми, наш досвід, історія, минуле, сьогоднішнє, прийдешнє. Наша духовність, ментальність українського народу закодовано у мові, а виявилися у всьому, чим живемо ми віддавна донині.

Слова любові до України, її мови лунали під склепінням залу. Учні початкової школи разом із гостями знайомили усіх з витинанками.

Далі учасники свята мови брали участь у творенні ляльки-мотанки – оберегу українців. Дуже активно працювали і директори шкіл (Куца С.В. та Пізняхівська І.С.), і представники районного управління освіти, а керувала творчим процесом учитель образотворчого мистецтва школи Л.В.Матвєєва.

Та ось на сцені нове дійство: учениці 8-А класу Наталка Кравчук та Кеда Аріна разом із Наталчиною мамою навчали присутніх готувати вареники. Ох і не проста справа! Саме про це чудово розказали учні 9 класу Олексій Леонтьєв та Максим Ковальчук у відомій гуморесці «Вареники».

Ось на сцену вийшли учасники театру-студії «Березіль». Їх керівники Мунтян В.М. провів акторську міні-розминку з гостями свята: і скоромовки читали, і вправи на координацію руху зробили. А далі вже було слово за юними акторами – учнями 10-Б класу: вони показали інсценізацію уривка з філологічної п’єси М.Куліша «Мина Мазайло». Зал аплодував дружно, адже і Мокій, і тьотя Мотя, і решта героїв грали чудово.

А далі було слово про мову, літературні пазли і виразне читання складеного з пазлів вірша В.Симоненка «Моя мова».

Упродовж усього свята кожен активний учасник прикрашав родинне дерево кольоровими листочками, і до завершення дерево заясніло листям, ніби ожило.

Завершилося свято мови, свято любові до України виконанням духовного гімну «Боже великий, єдиний» шкільних солісток Олі Ластовецької та Олі Щербак.

Враження від свята залишилися чудові, і хочеться подякувати директору школи Лаговській Світлані Валеріївні, голові методичного об’єднання Блізніченко О.А. та усім, хто долучився до проведення заходу за подароване задоволення!