• Ви знаходитесь тут:

Ушановуючи пам'ять розстріляного цвіту нації

2017-11-03

03 листопада – чорний день для України – і для її історії, і для культури. Саме у цей день 80 років тому в урочищі Сандормох у Соловецькому краї було розстріляно найкращий цвіт української нації, серед яких був і видатний театральний діяч Лесь Курбас.

З метою ушанування пам’яті загиблих учні школи І – ІІІ ступенів № 206 імені Леся Курбаса – 30 дітей і 10 учителів на чолі з директором школи Лаговською Світланою Валеріївною – у цей день приїхали до колиски народження українського національного театру – міста Кропивницький (колишній Єлисаветград). Саме тут творили корифеї української сцени Марко Кропивницький, Іван Карпенко – Карий, Михайло Старицький. Дуже цікавою була екскурсія до обласного Академічного українського музично-драматичного театру імені М. Кропивницького. Вразило все: і сам театр, щойно відбудований, що став одним з кращих європейських театрів, і зустріч з акторами під час репетиції нового спектаклю, і перебування за лаштунками сцени. Однаково цікаво було і шестикласникам, і учням випускних класів. Про свій театр захоплююче розповів дітям актор Олексій Дорошев.

Враження від екскурсії надовго залишаться у пам’яті школярів, а матеріали подорожі поповнять шкільний музей Леся Курбаса.

Попередня Вересень 2021 Наступна