І яскраво, і дружно

2017-10-25

25 жовтня 2017 року. Актова зала школи. Справжнім творчим феєрверком стала презентація 8-х класів, які представляли країни-сусідки: Чехію, Словаччину та Словенію.

Чарівним виконанням бажань розпочали виступ учні 8-А класу: вони опинилися у древньому замку Желоб. А який же замок без привидів? Звісно, що привид з’явився. А мольфарка-чарівниця, якою стала Олександра Хуторянець, допомагала нам дізнатися про древню країну Чехію. І звичаї чехів, і їх культура, пісні й славнозвісна чеська полька, і національні страви – кнедлики, печене коліно, тердельники – усе це було представлено вишукано. Навіть марки чеських авто названо! А як цікаво учні 8-А класу виступили з полькою, яку супроводжували співом чеською мовою. Справді запальний чеський танок, виконаний і дівчатками і хлопцями, якось ніби сам по собі перетворився на яскравий флешмоб: присутнім подарували шматок сонця, і саме колективним виконанням пісні про сонце було закінчено презентацію.

Наступну країну Словаччину представляли учні 8-Б класу. Вони вразили всіх колоритом національних костюмів. Спочатку шість учнів розповіли про Словаччину, її місце в Європі, національні багатства. А далі – знову казка про три гроші. Мудра казка навчає і сьогодні:

Цілим танцювальним колективом стали 15 учнів 8-Б класу. І яке ж свято без частування?! На завершення виступу восьмикласники почастували журі галушками – національною словацькою стравою.

Третьою країною Євросоюзу була представлена Словенія.

8-В клас став гідом по цій країні: і про столицю – місто Любляна, і про історію, і про мальовничий краєвид цієї невеличкої держави розповів. Усі 13 учасників танцювали і співали, а Сашко Олійник та Богдана Медовник прочитали поезію словенською мовою. Національні костюми та символіка, музичний супровід зробили презентацію яскравою. На завершення учні 8-В класу продемонстрували національний танок, який завершився чудовим флешмобом з піснею про Єдність Європи та вогнищем жовто-блакитних стрічок, що ніби засвідчили: Україна разом з Європою.

Від імені журі Лаговська С.В. подякувала дітям, батькам та класним керівникам за виступи класів, які були чи не найяскравіші. А ще особливо вразило, що уболівальники дружно підтримували не тільки свій виступ, але й виступи інших класів. Молодці!