У мандрівку за казкою

2017-04-10

Перший навчальний тиждень квітня засяяв блакитним небом і подарував по справжньому весняне тепло. А у середній загальноосвітній школі № 206 розпочався останній предметний тиждень – Тиждень початкової школи.

Першого ж дня – 3 квітня до себе в гості запросили учні 4-х класів. Вони підготували і провели веселу літературну вікторину «Казковий дивосвіт». Закохані у книжковий світ, а особливо у казки, діти миттєво впізнавали героїв народних казок – Котигорошка, Івасика-Телесика, усіх мешканців рукавички. Вони пригадали, чим частувала Лисичка Журавля, яке улюблене взуття діда з казки «Коза-дереза». От же уважні! Справді люблять казки. І багато народних казок знають. Знають четвертокласники і казки народів світу і Дюймовочку впізнали, і Попелюшку і Бременських музикантів. Розповіли про Незнайка та Кая з Гердою, Карлсона, Буратіно, про Мауглі та гномиків з Білосніжкою! А ще написали назви казок, у яких є числівники – і з’явилися семеро козенят, троє поросят та інші. Час вікторини промайнув швидко. І от настав час назвати переможців:

І місце розділили між собою 4-А та 4-Б класи

ІІ місце – 4-В клас.

Проте не тільки перемогу, але й веселий настрій одержали учасники змагання. Далі у мандрівку за казкою вирушили найменші – учні 1-х класів. І вони чудово знають казки, уміють їх читати та люблять казкових героїв. І мишенят з казки «Колосок», і «Колобка», і Кота у чоботях упізнали, і допомогли дістати з болотяного дна золотий ключик. А найкращими знавцями казок стали:

І місце – 1-Б клас

ІІ місце – 1-А клас

ІІІ місце 1-В клас

Далі естафета казкових справ перейшла до другокласників. З цікавою казковою програмою долучилися до мандрівки по казках другокласники. Усі вони стали учасниками брейн-рингу «Знавці українських казок»: відгадати назву української казки за опорними словами зуміли легко, назвали казки і за запитаннями-жартами, і упізнали казки за маленькою цитатою, і визначили, хто серед героїв казки зайвий, а хто-персонаж.

А ще із заплющеними очима малювали веселого колобка. Завершилася вікторина казковим калейдоскопом з дуже цікавими питаннями. Усі другокласники надзвичайно старалися, виборюючи перемогу. А призові місця журі розподілило так:

І місце – 2-Г клас – (команда «Колосок»)

ІІ місце – 2-А клас – (команда «Летючий корабель») та 2-Б клас – (команда «Кривенька качечка»)

ІІІ місце – 2-В клас – (команда «Ріпка»)

Нехай казки завжди живуть у нашому дитинстві!

Далі були нагороджені переможці олімпіад з рідної мови, математики, природознавства, інформатики.

На завершення свята прозвучала пісня «Улюблені казки».

Так тиждень початкової школи закінчився, проте казки усе життя житимуть з нами.