• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини
  • Ім’я митця здобуто, та творчий пошук продовжується!

Ім’я митця здобуто, та творчий пошук продовжується!

2017-03-31

Канікули, звичайно, чекають усі. Але найбільше, мабуть, на них очікували 57 учасників екскурсії до Львова. 28 березня 2017 року розпочалася подорож учнів та педагогів-сподвижників школи № 206 ім. Леся Курбаса на чолі з директором С.Лаговською. І на ранок 29 березня Львів зустрів юних киян чудовою весняною теплінню, яскравим сонцем, синім-синім небом...

Однак цей день готував багато чимало цікавого, але складного. Ранкове рандеву передбачало пішохідну екскурсію по історичному Львову. Перші сонячні промені діти зустріли на Святоюрській горі біля собору Святого Юра. Чудова територія парку Львівської Політехніки, пам’ятник Іванові Франку, музей Соломії Крушельницької, катівня на Лонського та пам’ятник жертвам комуністичних злочинів. А скільки емоцій подарувало відвідування однієї з найбільших картинних галерей в Україні! Полотна відомих майстрів пензля: І.Труша, І.Айвазовського, І.Шишкіна, В.Тропініна та інших. Чудовий екскурсовод зумів донести неповторність та особливості кожного мистецького напрямку: романтизм, ампір, бароко. Це було дійсно цікаво.

Далі на учасників екскурсії чекала подорож по Львову часів Австро-Угорської імперії та відвідини підземелля Єзуїтського костелу. А ось і нова сторінка для історії школи: меморіальна дошка на будівлі товариства «Дністер», де студенти Львівського університету, серед яких був і Лесь Курбас, ставили свої вистави.

Нарешті настав вечір. А з ним театральна вистава за твором класика єврейської літератури Шолом-Алейхема «Весела корчма». Інакше і не могло бути: половина учасників поїздки – це юні актори шкільної театральної студії «Березіль». А по закінченню вистави відбулася дуже творча, дуже дружня зустріч киян з акторською трупою Академічного театру духовної культури «Воскресіння», який працює у ключі новаторської традиції Леся Курбаса. І, звичайно, фото на згадку.

Наступного дня, 30 березня, дорога простелилася до містечка Крехів, де досі діє греко-католицький монастир та є лісове джерело з цілющою водою, а далі подорож продовжилася на території древньої фортеці міста Жовква. Сторожові вежі, захисні бійниці, а ще гетьманський палац, козацькі клейноди, зброя, символи влади та портрети видатних діячів нашої історії, причетних до історії міста Жовква. Усі були захоплені цікавою розповіддю екскурсовода Христини.

І ось із-за сірої дощової хмари визирнуло надвечірнє сонце, ніби хотіло попрощатися з киянами, і назавжди залишити в пам’яті згадки про чудове місто Львів. Поїзд Ворохта-Київ помчав їх додому – до рідного Києва. Сподіваємось, що наші мандрівки рідною Україною продовжаться.

Кiлькiсть переглядiв: 250

Коментарi

Новини

Опитування

Хто відвідував наш сайт?

Календар

Попередня Січень 2023 Наступна
ПВСЧПСН
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031