Міцне коріння нашого роду

2017-03-16

Швидко минає навчальний рік – і кожна справа має бути завершена, а про результати роботи необхідно звітувати. Саме весняний час – березень, квітень – найбільш напружений час, у який підбивають підсумки зробленого.

У четвер 16 березня 2017 року, у середній загальноосвітній школі № 206 імені Леся Курбаса був проведений звітний захід, у якому взяли участь учні 7-х класів. Вони є учасниками експериментальної програми "Християнська етика в українській культурі". Цього року тема їх презентації "Коріння сім’ї та шкільної родини".

Учитель української мови та літератури Марковська Т.Ю. - викладач експериментального курсу. Вона зазначає, що головна мета презентації - показати глибинний зв'язок роду, родини, а значить і народу, держави і основою цього зв'язку завжди були і є традиції, успадковані від пращурів кожним новим поколінням. Бог, любов, Добро, Вітчизна - непорушні основи народної моралі, на якому міцним корінням тримається, зростає і квітує дерево роду.

Розповідаючи про традиції у своїх родинах, учні 7-х класів будували дерево роду - а кожна зелена ниточка у ньому - це новий пагінець на стовбурі, це пишна молода крона. Від минулого до майбутнього протягнуті ці ниточки - гілочки.

Пам'ять про родичів, що жили на цій землі, розбудовували її, захищали, засаджували садами переростає у завдання нового покоління: зберегти минувшину і примножити славу сьогоднішньої України. Цього вчили і наші генії. Тарас Шевченко звеличував сім’ю, родину, оспівував велич жінки - матері.

Задушевно пролунала пісня "Мамина сорочка" - і у ній відчув кожен і тепло родинного затишку, і батьківську турботу.

Мороз Даша (7-А), Гуріна Євгенія (7-Б), Сорочинська Рената (7-В), Власенко Орест (7-Г) представили свої власні проекти, розповівши про традиції своєї родини.

Закінчилася презентація щирими бажаннями здоров'я, щастя, радості родинам усіх присутніх, а також єдності і міцності шкільній родині, яка також сильна своїми традиціями.