Тиждень натхнення, краси, любові

2017-03-17

16.03.2017 року на завершальний етап Тижня гуманітарних наук вийшли учні 7-х класів: вони провели літературну гру-подорож “Калейдоскоп” з зарубіжної літератури.

Вирушивши у подорож, семикласники мандрували від станції до станції, яких усього було сім. Від “Вирушальної” через “Поштову”, “Відому”, “Каламбур” та інші аж до “Театральної” проходив їх маршрут, на якому треба було і знайти “зайвого” літературного героя, і упізнати твір за цитатою, і за портретом письменника розказати про його творчість, і “відновити” текст відомого твору М. Гоголя, тощо. Остання зупинку виявила театральні здібності семикласників: кожна команда мала інсценізувати діалог з відомого твору “Шерлок Холмс” Конан Дойля. Які яскраві знайшлися тут і Шерлок Холмс, і доктор Ватсон!

На завершення гри була проведена вікторина “Чи знаєш ти?”

Учитель зарубіжної літератури Сєльнікова Л.В. підготувала і провела цю гру, а незалежне журі – учні-старшекласники – визначили переможців:

І місце – 7-Б, 7-Г класи

ІІ місце – 7-А, 7-В класи.

Літературну естафету за творами світової класики провели і учні 6-х класів. Учителі зарубіжної літератури Хіміна Т.В. та Сельнікова Л.В. разом з шестикласниками узагальнили і повторили вивчене за весь рік: твори Д.Дефо “Робінзон Крузо”, Стівенсона “Острів скарбів”, Дж. Лондона “Жага до життя”.

Ніби на різних планетах побували діти: планети “Розумних”, “Кмітливих”, “Прагматичних”, “Мужніх”. Останньою була планета “Капітанська”, яка і вивчила результати естафети:

І місце – 6-Б клас

ІІ місце – 6-А клас

ІІІ місце – 6-В клас

Учні 8-х, 9-х, 10-х класів підготували чудове свято поезії: вони запросили до літературної вітальні “Через віки з любов’ю”.

Епіграфом до свята стали слова української поетеси Ганни Чубач:

“Ми приходимо в світ для любові,

Все, що інше, - неправда гірка”

Темою кохання у світовій літературі завершено Тиждень української мови. Ця висока поетична нота прозвучала від першого акорду вальсу, яким розпочато світо, до останнього слова романсу М. Цвєтаєвої “Мне нравится, что ви больны не мною”, який чудово виконала учениця 10-А класу Гаєвська Августина. А ще звучали музичні твори Моцарта, В. Мей, на музичному тлі яких звучали безсмертні поетичні рядки. Марина Кучерява (9-А клас) прочитала вірші Гете, Вікторія Безолюк (9-А клас) - уривок з поеми “Катерина”, Мрещук Антон (9-А клас) – поезію О. Пушкіна “К***”, Каріна Шерстюк (9-А клас) – твір Г.Гейне “Хоч і не любив ти мене…”

Інсценізацію уривку твору В. Шекспіра “Ромео і Джульєтта” підготували і просто-таки артистично виконали учениці 8-Б класу Гулак Олександра та Пороховата Єлизавета.

В усі віки кохання – тема високої поезії, тема краси, тема безсмертя. І це довели учасники поетичного свята “Через віки з любов’ю”, яке підготувала учитель зарубіжної літератури Ковалевська Л.В.

Особливо хочеться відзначити і ведучих свята: Кириленко Марта (9-А клас) розповіла про поетів-романтиків, Гулак Алла (9-А клас) відкрила поетичні скарби Давньої Греції, а Безолюк Вікторія познайомила присутніх з поезією епохи Відродження.

Отже, остання крапка Тижня української мови та літератури була гідною окрасою усіх заходів предметного тижня.