Безсмертна спадщина Кобзаря

2017-03-15

15 березня 2017 року в середній загальноосвітній школі № 206 імені Леся Курбаса пройшов ще один захід на продовження Тижня української мови та літератури, учасниками якого стали учні 9-х класів.

Учитель української мови та літератури Сапожнікова В.В. підготувала і провела літературний герць «Нам пора для України жить», присвячений творчості Великого Кобзаря.

Кожна з команд, яких було три – за кількістю 9-х класів, обрала собі назву, девіз, підготувала газету. Свою назву, учасники мусили пояснити: 9-А клас «Кобзар», 9-Б клас – «Каменяр», 9-В клас – «Прометей».

Перший гейм «Чи знаєте ви…» - це літературна розминка. Учасники розповіли, що означає ім’я Тарас, чому друге прізвище родини Шевченків – Грушевські, що єднало Шевченка і П.Куліша тощо. Другий гейм був присвячений афоризмам – їх треба було пояснити.

Наступний етап виявив творчі здібності дев’ятикласників в акторській діяльності: інсценізація творів Т.Шевченка.

Активними були учасники змагання у конкурсі «Хто з героїв?» - за цитатою треба було пізнати твір чи героя твору.

А ще діти називали поетичні твори Т.Шевченка, що стали народними піснями: «Наша дума, наша пісня не вмре не загине»

Цікаво пройшов кункурс художньої спадщини поета: кожній з команд треба було скласти з пазлів картину Шевченка і пригадати її назву: «Циганка - Ворожка», «Катерина», «Лебедин».

Кожна з команд називала міста та країни, у яких встановлено пам’ятники Кобзареві або меморіальні дошки: крім України, це Білорусія, Росія, Молдова, Казахстан, Бразилія, Канада, Франція, США, Польща, Аргентина тощо. Справді світова велич і слава нашому генію.

Капітани команд, а ними були Артем Поліщук 9-А клас, Ерік Сулханов 9-Б клас, Войтушенко Маргарита 9-В клас у конкурсі «Ну що б здавалося слова…» ділилися враженнями про свій улюблений патріотичний твір Т. Шевченка, читали ці твори напам’ять. Виразно була прочитана поезія «Минають дні, минають ночі».

І напружена боротьба, і глибина знань творчості світоча нашої літератури, і обдарованість учасників конкурсу – все сприяло чудовому настрою присутніх, засвідчило міцні знання дев’ятикласників, які справді закохані у творчість Великого Кобзаря. У підсумку журі так визначило переможців.

І місце – 9-Б клас «Каменярі» (вчитель Кодлубовська Л.В.)

ІІ місце – 9-В клас «Прометей» (вчитель Сапожнікова В.В.)

ІІІ місце – 9-А клас «Кобзар» (вчитель Сапожнікова В.В.)

Нинішній молоді Тарас Шевченко заповідав: «У чужого научайтесь, і свого не цурайтесь», бо ж справді «нема на світі України, немає другого Дніпра».

Саме такі заходи сприяють творчому та інтелектуальному розвитку нашої юної зміни.