• Ви знаходитесь тут:

Присвята героям, що полягли за Україну

2016-02-18

Виховати патріотів – це означає виховати небайдужих, причетних до всього на нашій землі.

Саме таку мету має урочисте зібрання, присвячене пам’яті героям Небесної Сотні та учасникам АТО, яке відбулося 18 лютого 2016 р. у середній загальноосвітній школі № 206. У актовій залі школи зібралися учні 4-7 класів, учителі, батьки та воїни – учасники АТО. Саме їм і присвячена подія.

Все таке рідне, українське: вишитий рушник, хліб, кетяги червоної калини і свічки. Це свічки пам’яті, що ніби освячені іконою Божої Матері. Лунають звуки пісні Тараса Петриненка «Україно!». І вихором синьо-жовтих стягів вриваються на сцену учениці 4-их класів, які виконують танцювально-музичну композицію, присвячену Україні.

Зал гарячими оплесками, стоячи, вітав гостя нашого свята, учасника АТО, охоронця нашої школи Макаренка Сергія Володимировича. З щирою подякою герою та колективу школи виступила мати учня 6-Г класу Бойко Ірина Миколаївна.

Щемливо – зворушливі рядки віршів, що лунають з дитячих вуст, палкі погляди – усе сповнене величі і гордості, що віддавна донині Україна – це колиска героїв – захисників, які за волю матері – землі віддають і свої молоді житті. Підростають нові і нові покоління – і також стають у лави героїв, бо їм є з кого брати приклад. Ось Савчук Антон (6-Б клас) рівняється на свого батька, який цілий рік тримав оборону в АТО. Цього ж вчать і норми християнської етики.

Ось уже другий рік вивчають шестикласники експериментальний курс «Християнська етика в українській культурі».

Діти вчаться бути духовними людьми, людяними, відданими і чесними. Вчаться бачити і шанувати героїв, що навколо нас. Саме тому виступають із своїми проектами «Герої навколо нас» про своїх рідних та близьких знайомих, учасників АТО, волонтерів учні 6-их класів Трохименко Е., Жекова М., Мартиненко Д., Калініченко А.

Як єдина монолітна стіна, став народ України за свою волю. Скільки горючих материнських вилилося з горя і скорботи за полеглими синами! Скільки срібно – сивих ниток з’явилося у волоссі наших рідних! Проте не вмерла надія. Жива і віра в нашу перемогу, бо наш народ веде справедливу війну. Крізь біль і руйнування, крізь вогонь і біду неодмінно прийде перемога, прийде мир. А у нашій пам’яті не забудуться імена героїв.

Хвилиною мовчання було вшановано героїв, що віддали життя за рідну землю.

У підготовці і проведенні урочистого зібрання брали участь діти різних класів, а очолила цю роботу Марковська Т.Ю., учитель української мови та літератури, викладач курсу «Християнська етика в українській культурі».

А на ясно-блакитному полотнищі яріють 100 червоних маків, які запалали у день другої річниці пам’яті Небесної Сотні, і кожен мак – це життя, віддане народові…

Попередня Січень 2022 Наступна