Від перемоги до перемоги

2014-10-24

Останній навчальний тиждень у середній загальноосвітній школі № 206 – тиждень педмайстерності учителів історії.

Розпочали його історичним брейн-рингом “Стародавній Єгипет” учні 6-х класів. Вони давали відповіді на питання про Стародавній Єгипет, про культуру і побут цієї держави. Справжнім ерудитом виявив себе учень 6-Б класу Пилипченко Богдан, який найбільше здобув балів для своєї команди. А загалом брейн-ринг закінчився з такими результатами:
6-Б клас – 12 балів
6-А, 6-В клас – 9 балів

Брейн-ринг “Хрещення Русі” провели учні 7-х класів. Вони зуміли впоратися з питаннями історичної розминки, з фотозапитаннями, яскраво склали історичні портрети доби Київської Русі. Боротьба була напружена, а закінчилось змагання так:
7-Б клас – 12 балів
7-А клас – 11 балів
7-В клас – 9 балів
Обидва змагання підготував і провів учитель історії Скоморохов А.С.

23 жовтня 2014 року учні 8-х класів провели інтелектуальну гру “Ми – спадкоємці запорізьких козаків”. Під керівництвом учителя історії Погрібняка В.І. вони підготували історичне свято, присвячене українському козацтву. Готувалися до нього ретельно: учні 8-А класу наприклад, усі були в національних козацьких строях.

Програма їх дійства передбачала “розминку” – ряд запитань з історії козацтва. Фотогалерея демонструвала зразки козацької зброї, а учні мали охарактеризувати кожен з них. Конкурс капітанів виявив знання ватажками команд народних приказок та прислів’їв про козаків та козацьку добу.

Дуже цікаво були представлені персоналії тих часів – Дмитро-Байда Вишневецький.

Швидко і цікаво проминув час, і журі підвело підсумки інтелектуальної гри:
8-А клас – 10 б.
8-Б клас – 11 б.
8-В клас – 12 б.

Нумо, козаки, і далі тримати порох сухим і боронити рідну Україну!

24 жовтня 2014 року участь у тижні історії взяли учні 9-10-их класів. Вони провели історичний марафон “Колесо чудес”. Від богів античної доби та законів древніх держав до сучасності йшли знавці історії та права. Учасники гри зуміли порівняти позитиви та недоліки конституцій різних часів.

Чи не найцікавішим етапом змагання була презентація завдань кожної з команд, які представляли певну історичну чи соціальну групу: 10-А – хрестоносці, 9-А – козацтво, 9-Б – міщанство, 9-В – духовенство.

“Машина часу” – наступний етап марафону. Усі присутні потрапили у якусь певну епоху чи подію минулого чи майбутнього: Брестська унія 1596 р., Полтавська битва 1709 р., перша конституція Пилипа Орлика 1710 р. та 2500 рік. З гумором, з творчим запалом намагалися зобразити свою історичну епоху чи подію учасники кожної команди.

У грі мав місце навіть інтелектуальний двобій учнів Богача Антона (9-Б клас) та Навроцького Геннадія (10-А клас) щодо їх поглядів на конституцію та демократію.

Загалом “Колесо часу” виявило глибокий рівень знань учнів з історії, їх розуміння історичних процесів, а також творчий підхід до розв’язання завдань.

Результати марафону такі:
10-А – 33 б.
9-А – 33 б.
9-Б – 33 б.
9-В – 29 б.

Виступом команд була задоволена і вчитель історії Доценко Оксана Юріївна. Директор школи Лаговська Світлана Валеріївна відзначила цікаву форму змагання, рівень ерудиції учнів 9-10-их класів з історії.

Проте найяскравішим і найзахоплюючим став виступ учнів 11-их класів. Випускники і цим все сказано: креативний підхід, глибина мислення, цілеспрямований пошук. Учні 11-их класів під керівництвом учителя історії Макаровець О.В. підготували історичний перфоменс “Слава вам, хоробрі, слава вам, безстрашні”, присвячений 70-річчю визволення України.

Пристрасне вступне слово Олени Володимирівни наче окрилило її вихованців. Їх виступи були присвячені нашій перемозі 1944 року: визволенню Харкова, Донецька, Одеси, Києва, Севастополя, Львова. Через усю Україну пройшов маршрут визволення і відбудови народного господарства. Назва міст і селищ, великих і малих підприємств, що ставали до ладу на щойно визволених територіях. Присутні на цьому заході могли потрапити на засідання політбюро, де розглядалися питання державної ваги, де головнокомандуючому доповідали міністри, генерали. “Все для перемоги!”

А ось у землянці напередодні визволення Києва. Військове командири найвищих рангів обговорюють операцію під Лютежем. “Даєш Київ!” – такий наказ одержують воїни – і починається історичне форсування Дніпра. 6 листопада 1943 р. Київ було визволено від ворога. Величезна ціна була сплачена народом за перемогу Києвом, проте перемога прийшла.

А попереду був ще майже рік війни… Бої, перемоги і поразки, загибель тисяч солдатів. Проте світлий переможний стяг над усією Україною затріпотів 28 жовтня 1944 року.

Щиро і захоплено розповідали про це учні 11-их класів, а присутні бачили і справжню військову форму років війни, і гасову лампу у бліндажі, і хоробрість воїнів-визволителів. Фотоматеріали далеких років, висвітлені на мультимедійній апаратурі, ніби повертали у минуле, у вир буремних років.

Як у справжньому бою, виглядали командармами Вісьолкін Дмитро та Файзрахманов Артем. Переконливими і піднесеними були юнаки і дівчата Запорожан Ауріка, Лаговська Юлія, Філоненко Олександра, Харченко Ярослав. Тепло і щиро звучали спогади про визволення Одеси з уст Рудницької Ольги. І особливого щему, особливої піднесеності дійству надавав музичний супровід Андрія Топорівського – ніби музичні позивні кожного визволеного міста долинули до присутніх.

Макаровець О.В. зуміла наче крізь десятиріччя пронести стрічку боротьби і звитяги до наших напружених воєнних днів, щоб запевнити: як і тоді, у 1944 році, перемога буде за нами, бо наш народ веде війну справедливу, боронить мир і життя на землі України.

Слава героям! Слава Україні!