Батьківщина у нас одна

2014-10-01

Подію, яка відбулася 30 вересня 2014 року у середній загальноосвітній школі № 206, чекали з нетерпінням: у цей день відбулася поїздка учнів, учителів та членів батьківської ради до військового госпіталю у м. Біла Церква, де перебувають на лікуванні чи реабілітації воїни-учасники АТО.

Кияни їхали до сусіднього міста не заради розваги. Хоча їм вдалося відвідати перлину українського паркового мистецтва – дендропарк “Олександрія”, проте головна мета – передати медичному закладу ліки та автоматичний шприцевий дозатор. Як пізніше підкреслив заввідділом реанімації госпіталю, цей апарат був конче потрібний лікарям.

Все це школярі придбали на гроші, зароблені доброчинною акцією – ярмарком “Щедрість осені і серця”, які діти провели у школі 19 вересня.

Сірою стрічкою звивалось шосе, діти в автобусі були особливо серйозними, бо відчували, яка відповідальність покладена на них – представляти весь колектив столичної школи № 206. Їхали не з порожніми руками, готували концерт для воїнів, везли листи солдатам від учнів, нехитрі подарунки – обереги, зроблені дитячими руками. А головне – мали передати нашу спільну щиру підтримку захисникам України.

… Ось нарешті Біла Церква. У військовій частині А-3122 дітей уже чекали. Проте розпочати зустріч було нелегко. Відчувалася певна внутрішня напруга людей, що прийшли до учнів. А ще впадали у вічі надто серйозні обличчя, відсутність посмішок і святковості в очах. Воїни в переважності – люди молоді – 20-40 років. Діти не ображались, вони розуміли, як багато пережили ці солдати, не до веселощів, мабуть, їм, що побували у пеклі війни.

Коротким, але щирим словом звернулася до присутніх директор школи Лаговська Світлана Валеріївна. А далі полилися чудові пісні, заспівані Олександрою Стецюк та найменшою учасницею делегації Олею Щербак. Саме її виконання пісні “Чорнобривці” торкнулося – сердець хлопців, які напевне згадали своїх матерів, рідних, свою домівку. Дуже хвилювалася і сама виконавиця пісні: у маленькій дитячій ручці ледь тремтів мікрофон.

А далі все пішло краще. Ваня Данілов, учень 7-Б класу, майстерним виконанням веселої мелодії з фільму “Зигзаг удачі” зумів викликати перші посмішки. Запальний закарпатський танок також додав позитивного настрою усім. Учениці 7-А класу Галіченко Катя та Безолюк Віка майстерно розіграли гумористичні сценки.

У тиші залу прозвучали вірші, написані учителем школи Кодлубовською Людмилою Василівною саме для цих воїнів.

Девятикласники Устич Настя та Остроушенко Богдан прочитали поетичну композицію за мотивом твору П.Тичини “Я утверждаюсь”, а на додачу Настя подарувала солдатам щемливі і високі слова вірша “Жди меня” Костянтина Симонова в українському перекладі.

Чисто і ніжно пролунала пісня про Україну у виконанні Августини Гаєвської.

Ще і ще звучала музика, танцювали для воїнів діти. Усю концертну програму урочисто провели одинадцятикласник Вісьолкін Дмитро, шестикласниця Кириєвська Маріанна та одинадцятикласниця Філоненко Олександра.

В останні хвилини зустрічі директор школи, учителі, батьківський комітет школи тепло подякував воїнам-патріотам, побажав кожному здоров’я, надії і віри на усе найкраще. Командир в/ч А-3122 Самарський М.І. прийняв з рук директора медичне устаткування, ліки, щиро подякував киянам за підтримку і допомогу. Далі було фото на згадку.

І ось уже знову шурхоче асфальт під колесами автобуса. Київ кличе дітей додому. І вони повертаються особливо піднесені, бо достойно виконали покладену на них місію. А найголовніше – діти доторкнулися власноруч до подій, були поряд з тими, хто стоїть на захисті їх життя. Своїми ще не дуже міцними руками підтримали героїв, до стуку мужніх чоловічих сердець долучили щире биття своїх гарячих дитячих сердечок. Бути небайдужими, не стояти осторонь від спільної біди – це головний підсумок акції. Батьківщина у нас одна.