Червоні маки пам’яті народної

2014-05-08

Надходить травень, несе красу й оновлення, співає гімн життю…/Files/images/hlam/IMG_1890.JPG

Про то поряд з радістю палахкотять на весняних квітах і сльози скорботи: щовесни ось уже 69 років наш народ відзначає величну дату вікопомного подвигу народу – День Перемоги.

Так мало залишилося тих, хто свою землю, свою родину закрив собою. Але молоде покоління гідно переймає естафету пам’яті, і проростає ця пам'ять червоними маками біля підніжжя обелісків героям./Files/images/hlam/IMG_1893.JPG

У сзш № 206 вже давно стало традицією щороку вітати ветеранів Великої Вітчизняної війни. До цього свята завжди готуються, і цього року - також. Усі заходи до Дня Перемоги мають не формально нагадати про події війни, а стати щемким відлунням пам’яті у кожній дитячій душі, прорости у ній скорботним маком печалі.

У найменших школярів пройшли тематичні виховні години, присвячені героям-воїнам, славі міста-героя Києва./Files/images/hlam/IMG_1899.JPG

Учні 5-7 класів відвідали меморіальні міста столиці: побували біля пам’ятної дошки героїв війни сім’ї Сосніних, поклали квіти до підніжжя пам’ятника воїнам-автомобілістам, взяли участь у ретромайданчику у парку “Інтернаціональний”, де з дитячих рук на честь свята злетіли у блакитне небо білі голуби миру та повітряні кульки.

З великою зацікавленістю проглянули учні 7-их класів документальний фільм “Перемога ціною життя”. Кадри фільму ніби наблизили історію, розповіли правду про жахи війни сучасній юні./Files/images/hlam/IMG_1902.JPG

Учні 8-9 класів писали твори, присвячені героїчним сторінкам війни та перемоги, кожен з класів підготував художні роботи для виставки малюнків “Війна очима дітей”. Учні старшокласники виступили у патріотичному конкурсі “Маю честь!”, згадали славу своїх прадідів і дідів, щоб поряд з батьками стати до лав захисників Вітчизни.

7 травня 2014 року в актовій залі школи спільно з художніми колективами та Спілкою ветеранів війни Святошинського району учні школи провели святковий концерт, на який були запрошені ветерани та діти війни. Сумно лише, що так мало залишилося серед нас героїв-ветеранів. Мимоволі згадуються поетичні рядки:

Спізнились ми їх долю розділити.
Вони без нас світ врятували, та для нас!
Вклонитись їм хоча б не запізнитись,
Вклонитись до землі… Живим… Поки є час…

А 8 травня 2014 року шкільний учнівський актив вітав ветеранів війни відвідуючи їх на дому: через вік і стан здоров’я не всі вони мали змогу бути на святі у школі. Свою перемогу у футбольному змаганні команда школи № 206 також присвятила великому святу Перемоги.

Хай завжди буде мирним небо над нашою планетою!