Уклін Кобзареві

2014-02-19

Разом з усім світом колектив нашої школи № 206 готується до 200-річчя від дня народження Великого Кобзаря: розроблено план заходів проведення ювілейної декади.

Першими відкрили свою сторінку Шевченкіани учні 5-х класів. Саме вони розпочали творчі класні проекти “Храм Шевченкового слова”, присвячені Тарасу Григоровичу Шевченку.

Кожен з класів старанно готувався до свого виступу. А щоб композиції були цікавими, учні усіх класів глибоко вивчали і біографію великого поета, і його творчість. Тому і виступи були яскраві, неповторні. Вони виявили обдарування учнів кожного класу.

Так, зокрема, 5-А клас (класний керівник – Блізніченко О.А.) продемонстрував виступ, повний експресії, народного колориту. Чудово були виконані пісні на слова Т. Шевченка у сучасному аранжуванні. Особливо зачарувала пісня “Бандуристе, орле сизий”. І співала їх справді талановита учениця – Оля Савченко. Підготували учні і танцювальну композицію.

Учні 5-Б класу розпочали свій виступ співом пісні “Реве та стогне Дніпр широкий”, яка давно стала народною. Чудово, що у цьому класі ніби народився свій хор, і пісню виконували усі учні класу. Літературна композиція 5-Б класу (класний керівник – Зайцева Н.В.) була цікавою розповіддю про дитинство Тараса, про його всесвітньо відомі твори.

Завершили свято своїм виступом учні 5-В класу (класний керівник – Левчун Л.В.). І треба сказати, що композиція цього класу була чи не найширшим полотном життя і творчості Тараса Шевченка. Виступ учнів 5-В складався з кількох тематичних блоків, де кожен розкривав окрему сторінку дитинства, юності, багатогранної поетичної художньої творчості великого сина України, його боротьби за долю народу. З якою цікавістю слухали усі присутні інсценізовані сторінки біографії поета. Малий Тарас у виконанні Ростислава Лістрового і його подружка Оксана Коваленко просто-таки були справжніми майстрами сцени.

А ще кожен з 5-их класів вирізнявся чудовими українськими вишиванками, народним убранням, яскравими барвами віночків та стрічок, які передавали неповторний народний колорит, святковість настроїв.

Поряд із дітьми на святі були присутні і батьки учнів, які допомагали у виступах, щиро уболівали за дітей, раділи прекрасним неповторним хвилинам Кобзаревого свята.

Із щирим словом звернулася до юних артистів директор школи Лаговська Світлана Валеріївна. Вона не могла стримати великої гордості за своїх вихованців, які продемонстрували прекрасне свято. Світлана Валеріївна відзначила глибину матеріалу, художню довершеність та естетичний смак виконавців, подякувала учням, батькам, учителям за величезну роботу. Вона, як голова журі, підкреслила, що неможливо визначити кращого у виступі серед 5-их класів, тому кожен з класів одержує максимальну оцінку “12 балів”.

Творчий марафон Шевченкового ювілею розпочався. І розпочався успішно. Молодці, п’ятикласники!