І цікаво, і корисно, і потрібно

2013-12-16

МАН 8 клас13 грудня 2013 року у сзш № 206 відбувся завершальний етап відбіркового конкурсу науково-дослідницьких робіт Малої академії наук. Засідання провели географи, біологи.

Коло питань, досліджуване у роботах восьмикласників, вражає різноманіттям: проблеми довкілля, МАН 8 класвиникнення і особливості різних біологічних видів, вплив умов, у якихМАН 8 клас існують окремі тварини чи рослини, на їх розвиток тощо. Слід відзначити, що цілий ряд учнівських робіт має прикладне спрямування: досліджується певна проблема та можливість її використання у біології, медицині тощо. Так, наприклад, у роботі учня 8-Г класу Бутковці Георгія йшлося про губки як біологічний вид та перспективи їх використання для лікуванняМАН 8 клас онкозахворювань. Викликали інтерес роботи, в основу яких були покладені власні спостереження учнів. Катерина Прохоренко (8-А кл.) досліджувала світ кімнатних рослин, які живуть у її квартирі, і особливо – кактуси. Шевченко Дмитро спостерігав за особливостями співіснування акваріумних риб і людини, Кулиба Анастасія вивчала питання “Адаптація живих організмів до дії іонізуючого випромінювання” (8-В кл.)МАН 8 клас

Дослідники – географи також уперше працювали над манівськими роботами. Проте і їх дослідження мають велике значення у вивченні рідного краю, його економіки, у вивченні власного родоводу тощо: “Маріупольський морський торговельний порт” (Гуменюк О.), “Кристали” (Кривенко О.). З винятковою увагою слухали учніМАН 8 клас дослідження “Подорож у літо” (Подлєсна К.), у якому розповідалось про економічні, культурні, кліматичні, географічні особливості регіону Прикарпаття, куди дівчинка приїздить до бабусі на відпочинок.

Найвищої оцінки та схвалення одержали роботи Устич Анастасії (8-А кл.), яка досліджувала історію свого прізвища,МАН 8 клас Понятовського Нікіти (8-А кл.), що, прийнявши естафету від свого дідуся, склав родовід своєї родини. І, уявіть тільки, виявив, що саме він є представником 48 покоління. Це, очевидно, не звичайне родове дерево, а дуб-велетень з міцним корінням і кроною майже у п’ятдесят ярусів.

На величезну подяку заслуговують і вчителі, які копіткою щоденною працею плекають у дітях любов до предмета іМАН 8 клас наукового пошуку, плекають майбутніх учених і просто розумних людей: учителю-методисту Щербак Галині Олексіївні, учителю-методисту Кисельовій Наталії Борисівні, учителю, який працює другий рік, Сосонович Ірині Олександрівні.

Відомо, що любити можна тільки те, що знаєш. А щоб знати, треба шукати.

Саме через перші, поки що несміливі кроки йдуть восьмикласники у науку, йдуть до патріотизму і любові до батьківщини, довкілля, світу.

Успіхів вам, юні дослідники!